Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

eutelsat 16a ayarlama hotbirt ile aynı çanak çift lnb

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Sevgili kardeşim o tür çanakta o şekilde çok rahat bir şekilde bulabilirsin hiç merak etme,çekme konusuna gelince merak etme sıkıntı olmaz ama tabii iyi bir ayar yapmanız şartıyla...

Selam usta çanağı ayarladım diyorum SilverMax ProFinder DİJİTAL HD UYDU YÖN BULUCU ile buluyoruz ama tv de olmuyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selam usta çanağı ayarladım diyorum SilverMax ProFinder DİJİTAL HD UYDU YÖN BULUCU ile buluyoruz ama tv de olmuyor

Sevgili kardeşim sanırım siz bir başka uydudan ayar yapıyorsunuz her uyduda birbirine benzer frekanslar vardır.İşte o yüzdende uyduları karıştırmış olabilirsiniz şimdi size bu uyduyu diğerleri ile karıştırmadan gerekli olan parametreleri yazıyorum.

11151 V 13268

İşte sihirli parametre budur bu hem bu uyduyu bulmak için kullanılacak değerdir,aynı zamanda bu değeri en üst seviyede ayarlamamız gerekir.Yani nasıl diyeyim bu uydunun EN HASSAS tp sidir.Hem bulmaya yarar hemde ince ayar yapmaya.! Bulun bu tp yi en yüksek değerde ayarlayıp bırakın sonra aşağıda cihazda tarama yapın PİNK paketi sinema kanalları çıkacaktır...( Tabii cihazın dayzek ayarlarını ayarlamayıda unutmayın.) İşinizi bitirin keyfinize bakın...

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Usta bende tuhaflık var herhalde yine de ne yapsam bulamadım hitbird hemen buluyo ama onu bulamıyorum yarın büyük ihtimalle usta çağırıcam İzmir'de Türksat ve hitbird harici pek yanaşmıyor antenciler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Usta bende tuhaflık var herhalde yine de ne yapsam bulamadım hitbird hemen buluyo ama onu bulamıyorum yarın büyük ihtimalle usta çağırıcam İzmir'de Türksat ve hitbird harici pek yanaşmıyor antenciler

Sevgili kardeşim bilemiyorum ne diyeyim ben size yolu gösterdim benim elimden başka bir şey ne yazikki gelmez.! İnşaallah iyi bir usta bulursunuzda uyduyu bulur...

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Direk çanak ile bulayım dedim lnb dik duruyor çanağın arkasına geçtiğinde hitbird den sağa doğru bakıyorum yine de yok

--------------------

Uydunun eski adı var mı usta eulsat w2 diye birşey var

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
199.jpg
3pqZqj.jpg

Merkez hotbırd uydusu.Çanağın arkasında durduğunuzda sağ taraftaki 16E(eski adı ile w2)kalem lnb kullanırsanız çok rahat bulursunuz.Gıda çarşısı yada çankayada kalem lnb bakın.

Son düzenleme:

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Usta fotolar için çok teşekkür ederim yarın deneyeceğim ben içeri doğru çapraz yapıyordum ama sizinki dışa doğru demeksizin ben yanlış anlamışım parmak lnb aldım Atalanta marka çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok yarın diyeceğim inşallah fotolar için çok teşekkür ederim gerçekten

buraq274

0
Üye
23 May 2015
16
0
3
JOzJ5q.jpg

Merhaba. Deneyimlerimi paylasmak istedim. Oncelikle Hotbird uydusuna ayarlanmis antenimin yanina, Eutelsat 16 uydusunu ayarlamak istedim. Gittim Next slim lnb aldim. Aparata lnb taktim fakat bu aparat isimi daha zorlastirdi. Mesafenin daha kisa olmasi lazimdi. Bende aparati cikarttim. Hotbird uydusunun yanina slim lnb taktim fakat hotbird lnb sinin sol tarafinda lnb tutan vida oldugu icin olsa gerek (cunku 16 derece uydu cok hassas) tum frekanslardan sinyal alamadim. Bende normal lnb takili antenimi eutelsat 16 uydusuna ayarladim ve bu sekilde tum frekanslardan sinyal alabildim. Hotbird den karsidan bakinca biraz solda hemen buldu. Sira geldi hotbird e. O uyduda mubarek lnb yi digerinin yanina daha tutmadan dahi sinyal buluyor. Cok guclu. Ben merkezi eutelsat yapip yanina slim lnb yi hotbird u alarak isimi hallettim. Yer Kutahya. Sinyal bulmada zorlanan arkadaslara belki yardimim olur.

Son düzenleme:

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
JOzJ5q.jpg

Merhaba. Deneyimlerimi paylasmak istedim. Oncelikle Hotbird uydusuna ayarlanmis antenimin yanina, Eutelsat 16 uydusunu ayarlamak istedim. Gittim Next slim lnb aldim. Aparata lnb taktim fakat bu aparat isimi daha zorlastirdi. Mesafenin daha kisa olmasi lazimdi. Bende aparati cikarttim. Hotbird uydusunun yanina slim lnb taktim fakat hotbird lnb sinin sol tarafinda lnb tutan vida oldugu icin olsa gerek (cunku 16 derece uydu cok hassas) tum frekanslardan sinyal alamadim. Bende normal lnb takili antenimi eutelsat 16 uydusuna ayarladim ve bu sekilde tum frekanslardan sinyal alabildim. Hotbird den karsidan bakinca biraz solda hemen buldu. Sira geldi hotbird e. O uyduda mubarek lnb yi digerinin yanina daha tutmadan dahi sinyal buluyor. Cok guclu. Ben merkezi eutelsat yapip yanina slim lnb yi hotbird u alarak isimi hallettim. Yer Kutahya. Sinyal bulmada zorlanan arkadaslara belki yardimim olur.

çok teşekkür ederim usta bende eulsatı bulmaya çalıştım direk fakat çanağın arkasında olduğunu farzedin ben sağa doğru aradım çanağın çapı değişmiyor dimi bulurken birde kablo yeri mesela türksat ile hirtbird de farklı biri hafif sağa dönünce çekiyor(yani lnb yi döndürünce sinyal artıyor. elusat w2 yada 16 yı bulurken direk aynı şey geçerli mi kusura bakmayın eğer hitbird ün solunda ise bina kapatıyor(çanağın arkasından)

--------------------

arkadaşlar bu eulsat dediği sitedeki bizim eulsat 16 mı

https://urun.gittigidiyor.com/ses-g...ck-lnb-308003688?rcp_action=rcpProductClicked

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
269
63
Adana
çok teşekkür ederim usta bende eulsatı bulmaya çalıştım direk fakat çanağın arkasında olduğunu farzedin ben sağa doğru aradım çanağın çapı değişmiyor dimi bulurken birde kablo yeri mesela türksat ile hirtbird de farklı biri hafif sağa dönünce çekiyor(yani lnb yi döndürünce sinyal artıyor. elusat w2 yada 16 yı bulurken direk aynı şey geçerli mi kusura bakmayın eğer hitbird ün solunda ise bina kapatıyor(çanağın arkasından)

--------------------

arkadaşlar bu eulsat dediği sitedeki bizim eulsat 16 mı

https://urun.gittigidiyor.com/ses-g...ck-lnb-308003688?rcp_action=rcpProductClicked
Hotbird ile Eutelsat 16 Lnb pozisyonları aynı çanagın arkasından bakınca saga dogru 10-15 derece dönük, eger hotbirdi bulduysan aynı çanagı Eutelsat 16 ya cevirmek için, çanagın arkasından hafif 1-2 cm sola 1 cm kadarda yukarı çevirmen lazım. Belirttiğin ürün arada 3 derece açı var diyor Hotbird13 le Eutelsat 16
beraber almak için tasarlanmış.saygılar.

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Hotbird ile Eutelsat 16 Lnb pozisyonları aynı çanagın arkasından bakınca saga dogru 10-15 derece dönük, eger hotbirdi bulduysan aynı çanagı Eutelsat 16 ya cevirmek için, çanagın arkasından hafif 1-2 cm sola 1 cm kadarda yukarı çevirmen lazım. Belirttiğin ürün arada 3 derece açı var diyor Hotbird13 le Eutelsat 16
beraber almak için tasarlanmış.saygılar.

alayım o zaman hiç uğraşmayayım ustam en güzeli hitbird dediğin gibi çok kuvvetli sinyali var hemen bulunuyor..
en iyisi o aparatı almak azerspace i ayarlasam işey yarar kanal varmı acaba

qerhagi

0
Üye
10 Ara 2012
66
0
6
Bosna Savaşı, Bosna-Hersek'te 1 Mart 1992'den 14 Aralık 1995'e kadar sürmüş olan bir savaş. Üç yıldan fazla süren bu savaş sırasında 100.000-110.000 kişi hayatını kaybetmiş, 2 milyon kadar insan da yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmıştır.balık hafızalıyız vesselam.. bütün derdimiz sırpların 16 derecedeki uydu....100000 bosnalı müslüman mezarlarında ters dönmüştür.Çocukları Küçük Kurşunla Öldürürler Değil mi Anne?

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
269
63
Adana

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
en sonunda ayarladım çok teşekkür ederim şimdi biraz paraya kıyıp uyduları arttırıcam

1 çanak : türksat (merkez) 39 - 46
2.çanak : 13-16-19 merkez-23,5
3.çanak : 0,8 - 4,8 - 7
sizce olur mu kaç tane ince lnb almalıyım

coolm

0
Üye
23 Kas 2017
16
11
3
53

Aslında ayarlanması gayet kolay bir uydudur nasıl bulunabileceği husuna gelince.! ( Offset çanakta çok kolaydır ama Parabolde biraz uğraştırır duruma göre kombinasyon yapmak gerekir.LNB konumu yaklaşık saat 5.5 gibidir ince ayar gerektirir.)
1.Mevcut olarak HOTBİRD uydusuna çevrili bir çanak var ise parmak lnb denilen bir çeşit ile.Hemen hotbird lnb sinin yanına çanağa karşıdan bakıldığında SOL tarafına yanaşır yanaşmaz sinyal bulunur.
2.Aynı şekilde ASTRA-19* ye bakan bir çanak varsa bu sefer çanağa karşıdan bakıldığında bu sefer SAĞ tarafa hemen yanına.
3.İllede ben ayrı çanaktan izlemek istiyorum derseniz o zaman zaten daha kolay biçimde normal bir lnb ile bulunur.
4.SPORTKLUB lerin frekansları şunlardır.SK.1 için 11595 H 30000 + SK.2 ve 3 için ise 11512 H 30000 parametreleridir...

Evet Ccamda ilgili kanallar izlenebiliyor...
Haydar usta merhaba
Bu gün uyducu çağırdım. Hot bird uydusunun ( çanağın karşısından bakınca) lnb nin sağ yanına aparatla taktı.digitürk uydusu kanalları çıktı. Yanılş yaptığımızı anladık. Uydu bulucunun şarjı bitti.yarın devam edeceğiz. Hot bird lnb sinin ne tarafına takacağız lnb'yi bir yardımcı olur musun.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

admo

0
Üye
7 Nis 2017
116
81
28
en sonunda ayarladım çok teşekkür ederim şimdi biraz paraya kıyıp uyduları arttırıcam

1 çanak : türksat (merkez) 39 - 46
2.çanak : 13-16-19 merkez-23,5
3.çanak : 0,8 - 4,8 - 7
sizce olur mu kaç tane ince lnb almalıyım

İlk 2 çanak bendekiyle aynı.
Size 3 adet küçük lnb lazım.
1. Çanakta 39 için
2. Çanakta 16 için
3. çanakta 7 için
İyi bir ayarla hepsini alırsın. Kolay gelsin.

--------------------

Haydar usta merhaba
Bu gün uyducu çağırdım. Hot bird uydusunun ( çanağın karşısından bakınca) lnb nin sağ yanına aparatla taktı.digitürk uydusu kanalları çıktı. Yanılş yaptığımızı anladık. Uydu bulucunun şarjı bitti.yarın devam edeceğiz. Hot bird lnb sinin ne tarafına takacağız lnb'yi bir yardımcı olur musun.

LNB' yi ters tarafa takmışsınız. Haydar ustamın yazdıklarını iyi okuyun. Orada gayet güzel tarif etmiş. Hotbird lnb'nin sol tarafına demiş.
Lnb'nin ince olması lazım. Kolay gelsin.

coolm

0
Üye
23 Kas 2017
16
11
3
53
Evet yanlış tarafa takmışız. Yarın inşallah ayarlarız. Lnb'ler çok yakın olacak,adeta yapışık gibi .