Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

eutelsat 16a ayarlama hotbirt ile aynı çanak çift lnb

mavia

0
Üye
24 Şub 2015
48
1
8
Ben 90 lik Astra odaklı çanakta 16 doğu uydusunu buldum ama sport klub Yanı 11512 ve 11595 frekanslarıdan sinyal alamadım:(

mavia

0
Üye
24 Şub 2015
48
1
8
ben 19 e un yanına koydum 16e dan çoğu frekanstan sinyal geliyor, yanlız 11512 ve 11595 frekanslarından sinyal gelmiyor, nasıl çözebilirim bu sorunu, LNB biraz daha aşağıya.mi inecek

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar1966 bey desene çanak alacağım ozaman 2003 den beri kullanıyordum aşağıda foto attım ortaki slim lnb yeni aldım onu hotbird yaptım yanındaki next lnb 16 derece yapayım dedim sinyal hiç yok ama 19.2 yaparsam alabiliyom sinyal hiç şansım yokmu eldekileri kullanarak bir şekilde ayarlanmazmı ben elle bulmaya çalıştım tüm gün

Maaşallahınız var vallahi kardeşim aynı konuyu her yere açmışınız madem o zaman orada cevap bulursunuz.! Size olmaz diyorum ama siz inatla ben yapacağım diyorsunuz o halde size bol şanslar dilerim...

ben 19 e un yanına koydum 16e dan çoğu frekanstan sinyal geliyor, yanlız 11512 ve 11595 frekanslarından sinyal gelmiyor, nasıl çözebilirim bu sorunu, LNB biraz daha aşağıya.mi inecek

Maalesef kardeşim uydular arası 3 derece olduğu için kullanmış olduğunuz lnb lerde normal olduğu için sıkıntı yaşamaktasınız.Yani yapılması gereken ince uçlu lnb kullanılması gerekiyor...

Son düzenleme:

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
Maaşallahınız var vallahi kardeşim aynı konuyu her yere açmışınız madem o zaman orada cevap bulursunuz.! Size olmaz diyorum ama siz inatla ben yapacağım diyorsunuz o halde size bol şanslar dilerim...

Maalesef kardeşim uydular arası 3 derece olduğu için kullanmış olduğunuz lnb lerde normal olduğu için sıkıntı yaşamaktasınız.Yani yapılması gereken ince uçlu lnb kullanılması gerekiyor...

..............

Son düzenleme:

barpretender

0
Üye
1 Mar 2016
7
10
3
16A uydusu biraz yukaridadir,hotbirdu bulduysan 2-4cm yukarida ara lnb ile.Ben dun ayarladim Aydinda hemen hemen %90 sinyal kalitesi.120cm canak
Thoru bozdum ama degistirdigine degmez,card sharingle kanal acmiyo.Thor a geri donmeyi dusunuyom.

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
2 el 90cm çanak aldım 30 dk gibi sürede elle hotbird buldum kalite %75 sizce iyimi next çift çıkışlı lnb var ortada bide şu aparat var önceden orta platik sağa sola açılı dönebiliyor lnb öne iteliyip aparatı bağlama plastiğini takarsam sorun olurmu arkasında hiç mesafe yok

yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

blueaslan

0
Üye
8 Kas 2017
14
1
3
Ben bugünkü denememde yapamadım yapanları gördüm çapraz mı duracak lnb onu anlayamadım tam yapışmıyor yanına

pantene

0
Üye
2 Eki 2016
6
0
1
Elimde bir tane boşta parabol çanak var 90'lık. Acaba bununla eutelsat 16'yı bulabilir miyim? Multi filan kullanmayacağım sadece tek uydu olarak kullanacağım. Sakarya'da oturuyorum herhalde buradan çeker. Yorumlarınızı bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Elimde bir tane boşta parabol çanak var 90'lık. Acaba bununla eutelsat 16'yı bulabilir miyim? Multi filan kullanmayacağım sadece tek uydu olarak kullanacağım. Sakarya'da oturuyorum herhalde buradan çeker. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgili kardeşim o tür çanakta o şekilde çok rahat bir şekilde bulabilirsin hiç merak etme,çekme konusuna gelince merak etme sıkıntı olmaz ama tabii iyi bir ayar yapmanız şartıyla...