Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Dobratech+laptop+rs 232 dönüştürücü çıkmazı

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
Lap top'ta rs232 dönüştürücü kullandık.Arkadaşların yardımıyla comport çıkışının 5 olduğunu bulduk.18500hd+ için ypmıştık Bu arada 18500 ün port seçenekleri 1den 12 ye falan uzanıyo.Dobra 'ya yazılım indirmemiz gerekti ama dobİlgilenenra için kullanacağımız loader'in üüzerinde 1.2.3.4 port seçeneği var.OLmadı tabi.Bizim çevirici port 5 e uygunmuş.Ne yapabiliriz şimdi arkadaşlar.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir.Yardımcı olan arkadşlara şimdiden teşekkürler.(18500e uygun port'u ararken gene arkadşların yardımıyla,bilgisayarım,özellikler,aygıt yöneticisi olarak anlattılar.Şimdi aynı skıntı ama dobra'ya uygun bi şey bulamadık)

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Lap top'ta rs232 dönüştürücü kullandık.Arkadaşların yardımıyla comport çıkışının 5 olduğunu bulduk.18500hd+ için ypmıştık Bu arada 18500 ün port seçenekleri 1den 12 ye falan uzanıyo.Dobra 'ya yazılım indirmemiz gerekti ama dobİlgilenenra için kullanacağımız loader'in üüzerinde 1.2.3.4 port seçeneği var.OLmadı tabi.Bizim çevirici port 5 e uygunmuş.Ne yapabiliriz şimdi arkadaşlar.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir.Yardımcı olan arkadşlara şimdiden teşekkürler.(18500e uygun port'u ararken gene arkadşların yardımıyla,bilgisayarım,özellikler,aygıt yöneticisi olarak anlattılar.Şimdi aynı skıntı ama dobra'ya uygun bi şey bulamadık)

1. Aygıt yöneticisinden portları değiştirebilirsiniz.
2. RS232 ile atamıyorsanız, USB bellek ile aşağıdaki linkteki verilen talimatlarla yazılımı güncelleyebilirsiniz
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=304

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
Dijimemo teşekkürler.Aygıt yöneticisi seçeneğini denerim ama linkteki uygulamayı bir kaç kez denedim."ENCODE" uyarısı aldım hep.Sonucu size bildiririm.İyi çalışmalar dilerim.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Dijimemo teşekkürler.Aygıt yöneticisi seçeneğini denerim ama linkteki uygulamayı bir kaç kez denedim."ENCODE" uyarısı aldım hep.Sonucu size bildiririm.İyi çalışmalar dilerim.

Tam olarak hatırlamıyorum ama bazı yazılımlardan diğer yazılımlara geçiş yapamıyordu ve hata veriyordu..
Yazılımları tek tek indirip, farklı tarihlerden son yazılımı veya yüklemek istediğiniz yazılımı denemenizi tavsiye edebilirim..

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
Digimemo'ya açık teşekkür.

Tamam.Sonuçtan bişeklde size bigi veririm.İyi geceler.

Göçürdüğüm dobratech için yardımlarınıza teşekkürller.Özellikle rs 232 de port seçimi değişikliği tavsiyeniz çok işime yaradı.Dobratech şimdi tıkır tıkır.İyi çalışmalar dilerim.