Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Cihaz hiçbir internet uygulamasını açmıyor youtube vs bağlanmıyor

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Cihaz kablo ile bağlı kısa süre öncede bu sorunu yaşamıştım cihaz fabrika ayarlarına döndüğünde düzelmişti ancak sorun yine oldu.
ethernet ile modeme bağlı IP alıyor cihaz ping atıyor yada cihaza ping atılabiliyor.
ancak ne Ip tv ye ne youtube yada key softcam bilgilerini güncellemiyor yapmak istediğimde bağlantı hatası diyor.

sorun ne olabilir bu cihazı kullanan arkadaşlarda durum nedir cihazımda fiziksel arızamı var anayamadım.

yardım lütfen

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cihaz kablo ile bağlı kısa süre öncede bu sorunu yaşamıştım cihaz fabrika ayarlarına döndüğünde düzelmişti ancak sorun yine oldu.
ethernet ile modeme bağlı IP alıyor cihaz ping atıyor yada cihaza ping atılabiliyor.
ancak ne Ip tv ye ne youtube yada key softcam bilgilerini güncellemiyor yapmak istediğimde bağlantı hatası diyor.

sorun ne olabilir bu cihazı kullanan arkadaşlarda durum nedir cihazımda fiziksel arızamı var anayamadım.

yardım lütfen

Sevgili kardeşim cihazın internet uygulamalarında hiç bir sıkıntı yoktur.! Ayrıca internetten yapılan key ve softcam güncellemeleri sorunsuz olarak çalışmaktadır.!
1.Cihazınıza 1 nolu seçenek ile reset atın.
2.Modemi arka anahtardan kapatıp yeniden açın yada adaptörünün fişini çıkarıp yeniden takın,modemin tüm ışıkları sabitlenene kadar bekleyin.
3.Işıklar sabitlenince bu seferde 2000 HD cihazın adaptör fişini çıkarıp yeniden takıp başlatın.
4.Durumun düzelmesi gerekir düzelmez ise sorun internet bağlantınızla ilgilidir,yada cihazda donanımsal bir problem var demektir.
5.Dört nolu seçeneği netleştirebilmeniz için cihazı bir komşunuzda internet bağlantısını yaparak deneyiniz.
6.Kolay gelsin...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bu dediklerinin hepsini konuyu açmadan önce defalarca yaptım.

O zaman sizin cihazda donanımsal bir problem söz konusu olabilir zaman geçirmeden cihazı geri iade edip yenisi ile değiştirin.! Dediğim gibi yazılım verildiği günden beri bu şekilde sorun yaşayan herhengi bir kullanıcı olmadı.! Dolayısı ile yazılımsal bir durum olmayıp cihaz donanımı ile ilgili bir arıza olabilir...

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
cihazı alalı 10 ay kadar oldu sanırım servise vereceğim
çok ilginçtir her zaman değil bazen bu sorunu veriyor.
ya bir cihazda etkileniyor yada cihaz cidden arızalı