Neler yeni

Battlefield hakkında son gelişmeler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#1

Battlefield Hardline PC sistem gereksinimleri duyuruldu

Battlefield Hardline için Önerilen ve Minimum Sistem Gereksinimleri duyuruldu

Oyun dünyasında sayısızı oyun yer alırken, özellikle bazı oyunlar diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkıyor. Bu isimlerden bir tanesi de Battlefield olurken, şimdiye kadar karşımıza bir çok farklı Battlefield oyunu gelmişti.

Electronic Arts tarafından sunulan ve DICE tarafından geliştirilen Battlefield 4 son olarak gelen oyun olurken, 2013 senesi sonlarında sunulmuştu. EA, daha sonra sunduğu bir çok yeni harita içeren DLC ile Battlefield 4’ü gündemde tutmasını bildi.Şimdi de Battlefield serisinin yeni oyunu gelmeye hazırlanıyor. Oyun Battlefield Hardline adı ile gelirken, 17 Mart tarihinde sunulacak. PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, ve Xbox 360 oyun konsolları yanı sıra PC platformunda da yerini alacak.Oyun açık beta sürecine girdi ve isteyen oyun severler oyunu oynama şansına sahipler.EA, yeni oyunun PC sistem gereksinimlerini de açıkladı. Buna göre:Önerilen Sistem Gereksinimleri:İşletim Sistemi: Windows 8 64-BIT (KB971512 güncelleme ile)
İşlemci: Intel dört çekirdekli işlemci /AMD altı çekirdekli işlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 760
Ekran Kartı bellek: 3 GB
Sabit Disk: 60 GB
Directx 11
Minimum Sistem Gereksinimleri:İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 64-BIT (KB971512 güncelleme ile)
İşlemci: Athlon II / Phenom II 2.8 GHz Intel Core i3 / i5 2.4GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 5770 (1 GB) / NVIDIA GeForce GTX 260 (896 MB)
Sabit Disk: 60 GB
Directx 11

Battlefield 4 için geliştirilen bir genişletme paketlerinden birisi olan Naval Strike ücretsiz oldu. Böylece tüm genişletme paketleri ücretsiz olarak kullanıma açıldı.


Sorunlu bir şekilde piyasada boy gösteren Battlefield 4 yapımı, kısa bir süre içerisinde bu sorunları üzerinden atmayı başarmıştı. Yaşanılan bu sorunlardan kendisine ders çıkarmayı başaran Electronic Arts, Battlefield 4 ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yapım için geliştirilen genişletme paketlerini ücretsiz hale getirerek bizleri mutlu eden ekip, bu politikasını izlemeye devam ediyor.
Battlefield 4 yapımı için üçüncü genişletme paketimiz olan Naval Strike,bugünden itibaren ücretsiz hale geldi. Çin'in Güney Denizi'nde yer alan dört adet ada içerisinde gerçekleşen Amerika ve Çin mücadelesi ile deniz savaşlarına odaklanıyoruz. Lost Islands, Nansha Strike, Wave Breaker ve Operation Mortar haritalarını kapsayan paket ile beş adet başarım bizleri bekliyor.Çin Adaları'na gidiyoruz

Bununla birlikte birçok silah ve aracın bizleri karşıladığı paket içerisinde"Old Cannon" yani Eski Topların da dahil olduğunu hatırlatalım. Bu sıcak yaz mevsiminde eğer tatile gidemiyorsak, biz de Çin Adaları'na gideriz.
Battlefield 4: Naval Strike genişletme paketinin, şu andan itibaren PC, PlayStation 4 ve Xbox One için ücretsiz hale geldiğini birkez daha altını çiziyoruz ve cephede yardımlarınızı bekliyoruz. Ayrıca, bu genişletme paketi ile birliktetüm genişletme paketlerini ücretsiz olarak kütüphanemize eklemiş olduk.
 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#2
Karşımıza ilk defa 2002 yılında Battlefield 1942 ile çıkan Battlefield ailesi, hala yoluna dolu dizgin devam ediyor. Üst seviye çoklu oyuncu desteğiyle, geniş alanda ve bol ekipman sayılarıyla savaş deneyimini FPS severlerle buluşturan Battlefield ailesi, bu sefer farklı bir karar ile karşımıza polisiye bir oyun ile geliyor.
Bu sefer ordular değil polis ile soyguncular savaşıyorlar.
Frostbite 3 ile Battlefield 4'e benzer ambians, farklı mekanik

17 Mart'ta resmen alınabilir olacak olan Battlefield: Hardline, Battlefield 4'ün izlerini taşıyor. Oyundaki menü araçlarının dizilimleri, yazıların fontları, ses efektleri, binalar, çevre tasarımları Battlefield 4 ile epey benzer. Aynı oyun motorunu kullansalar da, ilk beta izlenimlerimize göre oyun mekaniğinde farklılıklar hissediliyor.
Battlefield: Hardline, şimdiye kadar en hızlı Battlefield olarak lanse ediliyor. Battlefield 4'ün mekaniklerinden sonra ilk biraz afallayabilirsiniz.
Battlefield: Hardline'ı oynayış olarak Counter Strike GO ile Battlefield 3 arasına konumlandırabiliriz. Yani iki oyunun karışımı karşımıza Hardline'ı çıkarmış.
Verimlilik yükselmiş

Battlefield 4 ile beraber yaşanan verimlilik sorunları, DICE ve EA'in belini bükmüştü. Bir türlü düzelmeyen stabilite ve artmayan FPS değerleri, küçülen harita boyutlarıyla Battlefield: Hardline'ı daha verimli hale getiriyor.
Görüntü kalitesi çok düşüş göstermese de oyun Battlefield 4'ten daha akıcı. Bunun sebebi ise oyun alanı daha dar. Ayrıca o kadar zaman geçti. Frostbite 3'e de biraz optimizasyon da yapsınlar bir zahmet!
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#3
Postalları bir köşeye bırakıp rozet ve silahları çıkarma zamanı…


FPS oyunları tutkunlarının diğer oyunlardan ayrı tuttuğu birkaç oyun vardır. Bu oyunlar hak ettikleri yerlerini korumak için sürekli birbirleriyle mücadele halinde peşi sıra çıkardıkları seri oyunlarla adlarından sıkça söz ettiriyorlar. Yaptıkları işlerde bazen oyunun senaryosunda bazen oynanış dinamiklerinde yeniliğe giderek oyun severlerin beğenisini yüksekte tutmaya çalışıyorlar. İşte bu oyunlardan bir tanesi de Battlefield’dir. FPS oynanış biçimi, kemikleşmiş oyuncularıyla ve kendine has çoklu oyuncu moduyla neredeyse artık bir efsane olan Battlefield bu yıl çıkardığı Battlefield Hardline adlı oyunla oyuncusuna bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Serinin ilk oyunu olarak 10 Ekim 2002 tarihinde piyasaya sürdüğü oyunda 1942 yılında yaşanan 2. Dünya Savaşı konsepti ile adını duyuran oyun, diğer serilerinde de savaş konseptini bozmayarak hem tarihteki savaşları hem modern savaşları konu almış ayrıca 2006 yılında çıkardığı oyun Battlefield: 2142 oyunuyla da bilim kurgu savaşlarına da değinmişti. Artık yeni bir şeyler yapmak istercesine bu yıl piyasaya sürdüğü oyunla oyuncularının karşısına bambaşka bir konseptle çıkmıştı. Son serideki oyunun geliştiricisi Visceral Games ve Digital Illusions CE firmaları iken yapımcı ve dağıtımcısı oyunla özdeşleşen Elektronic Arts firmasıdır.Yeni Battlefield’de postalları bir köşeye bırakıp, rozet ve silahları alarak Maimi sokaklarında uyuşturucu baronlarına karşı savaş açacaksınız. Oyunun senaryo modunda yöneteceğiniz karakterin adı Nicolas Mendoza. Uyuşturucu baronlarıyla aynı masaya oturup Miami’nin arka sokaklarında kargaşa yaratan polislerin düzenlediği entrikaların ortasında kalan ve doğru yolu bulmaya çalışan genç bir polis dedektifinin verdiği mücadeleyi konu alıyor. Oyunun başlangıç sahnesinde olayların nasıl bir seyirde gideceğini de az çok anlıyorsunuz.
Oyun Battlefield serisinden olunca çatışmalarda kaçınılmaz oluyor fakat sistemli bir şekilde oyundaki yetenek puanlarını kazanmak istiyorsanız yapacağınız en önemli şey eski oyunları oynamışsanız bu sefer bu oyundaki karakterin polis olduğunu unutmamak olmalı. Çünkü sıcak çatışmalardan ziyade elinizde polis rozetiyle suçlulara “Kanun namına teslim ol!” demek daha yerinde bir hareket olacak. Bu şekilde ilerlerseniz yetenek puanlarınızın hızla arttığını ve oyun içinde kullanacağınız silah ve diğer savunma ve güvenlik aksesuarları hızlı bir şekilde açıldığını göreceksiniz. En çok kullanacağınız aksesuarların başında karakterinizin akıllı cep telefonu geliyor. Oyunun bir önceki serisinde hedefleri işaretlediğiniz dürbünün yerini alıyor. Sadece hedefler için değil oyunda çevrenizden toplayacağınız evrak ve delilleri kolaylıkla bulmanızı sağlayacak ve oyunda size ekstra puanlar ve terfiler kazandıracaktır.Oyun esnasında iki farklı silahların yanında iki farklı güvenlik ve savunma aletlerini de kullanabilirsiniz. Silah çeşidinin çok olduğu oyunda yeni silah almak için seviyenizin artmasını bekleyebilir ya da çatışma halinde iken öldürdüğünüz suçluların silahlarını alarak oyunda silahları açabilirsiniz. Oyunda kullanacağınız yardımcı aletlerin başında çelik yelek, şok tabancası, mayın, sis bombası, jop ve balistik kalkanın yanı sıra oyun içinde ulaşılması zor olan noktalara geçişi kolaylaştırmak için kanca ve zipline da oyunda sıkça kullanacağınız aletlerin başında geliyor. Oyunda silahlarınıza ekstra mermiler ise her bölüm yenilenen perk sistemindeki kilitleri açarak kazanabilirsiniz. Tabi perk sistemi için bölümde başarılı olmanız şart ya da tıpkı silahlarda olduğu gibi öldürdüğünüz ya da etkisiz hale getirdiğiniz suçluların mermilerini de yerden toplayabilirsiniz. Silah değiştirmek ya da sağlık paketi almak için karşınıza sıkça çıkacak oyun haritasında belli noktalarda bulunan mühimmat çantalarından değiştirebilir ya da yenileyebilirsiniz.
Oyunda ufak birde ipucu verelim. Çatışmaya girecekseniz önce alarm noktalarını pasif hale getirin, yoksa işin içinden çıkılmaz bir durumla karşılaşmanız içten bile değil. Yok ben çatışmayı severim diyorsanız. Multiplayer modu tam da size göre. Zaten oyunun adı Battlefield olunca aksiyonun sınırlarında gezinmenizde kaçınılmaz oluyor.

Oyunda birden fazla multiplayer modu yer alıyor. Battlefield’in olmazsa olmazı aksiyon sahnelerinin yanı sıra oyun içinde kullanacağınız araçlarla sürüş becerinizi gösterebileceğiniz mod olan Hotwire moduyla işaretlenmiş olan araçları ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Ya da karşı tarafa geçip araçları polislerden kaçırmakta olabilir, seçim sizin. Oyunun Heist modu ise soygun. Rakibiniz suçlulardan oluşuyorsa ellerindeki para dolu çantaları ele geçirip güvenli noktalara götürmeniz gerekiyor. Tehlikeli ortamlardan rehine kurtarma operasyonuna katılmak istiyorsanız da Rescue modunu tercih etmeniz gerekir. Blood Money modun da ise tam bir kargaşa mevcut. Belli noktalardaki para rezervlerini boşaltıp kendi takımınızın olduğu noktalara taşımaya çalışıyorsunuz. Yalnız rakiplerinizin taşıma noktalarına yapacağınız ani baskınlarla onlardan çalarak oyun sonunda ekstra puanlar kazanabilirsiniz. Oyunda bu modların yanında Crosshair, Conquest ve Team Death Match modları da mevcut. Ayrıca oyunda 9 farklı haritada sizleri bekliyor olacak.Oyun dördüncü seride kullanılan oyun motoru Frostbite 3 ile hazırlanmış. Yani önceki serinin üstüne fazla bir yenilik getirilmemiş. Alışık olunan Battlefield serisi olarak düşünülmezse oyun grafiksel manada fena değil. Özellikle partikül sistemi oyuna çok güzel adapte edilmiş fakat bazı kaplamalardaki ufak detaylar oyunun genel kalitesinden uzak. Müzikler ise yer Miami olunca Güney Amerika tarzında tınılar duyulması gayet normal. Ayrıca oyunun atmosferine yakın müziklerin yanında oyun içi seslerde her zamanki gibi başarılı.Son satış istatistiklerine bakıldığında dördüncü seriyi geçemeyen oyuncu rakamıyla beklenilen etkiyi verememiş ve Battlefield’in diğer serilerinden uzak senaryo ve konsepte sahip olsa da sonuçta vadettiği aksiyonu yine de yaşattırıyor. Özellikle Multiplayer oyunlarda daha iddialı diyebiliriz. Aksiyon macera ve heyecandan vazgeçemeyenler için fena değil. Şimdiden iyi oyunlar…


Oyunun Künyesi

Geliştiricisi: Visceral Games, EA Digital Illusions CE
Dağıtım ve Yapımcısı: Electronic Arts
Oyun Motoru: Frostbite 3
Platform: Microsoft windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One
Çıkış Tarihi: 17 Mayıs 2015
Türü: FPS, Aksiyon, Macera
Modları: Tek oyunculu, çok oyunculu

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 64-BIT (KB971512 Güncellemesi ile birlikte)
İşemci: Athlon II/Phenom II 2.8 GHz, Intel Core i3/i5 2.4GHz
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 5770 (1 GB), NVIDIA GeForce GTX 260 (896 MB)
HDD: 60 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 8 64-Bit KB971512 Güncellemesi ile birlikte)
İşlemci: Intel Quad-Core veya AMD Six-Core INTEL QUAD-CORE CPU, AMD SIX-CORE CPU
Bellek: 8 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290 veya NVIDIA GeForce GTX 760
Ekran Kartı Belleği: 3 GB
HDD: 60 GB
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#4
Battlefield Hardline'ın Robbery adlı DLC'si ne zaman çıkacak?


Gamescom 2015 etkinliğine oldukça kısa bir süre kaldı ve oyun yapımcıları yavaş yavaş bizleri nelerin beklediğini ufak da olsa açıklıyorlar.

Battlefield: Hardline'ın geliştiricilerinden biri olan Thaddeus Sasses tarafından atılan bir Tweet ile oyuna yeni bir mod geleceği açıklandı. Yeni Robbery DLC'sinin yanı sıra "A Sweet New Game Mode" olarak nitelendirilen oyun modu Gamescom'da açıklanacak. Ayrıca Ağustos ayında çıkması beklenen Robbery DLC'si ile birlikte oyuna yeni silahlar, haritalar ve ekipmanlar gelecek. Bu paketin ardından iki DLC paketi daha yayınlanacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#5
Battlefield 2'nin efsane çoklu oyuncu haritalarından Dragon Valley, Legacy Operations adı altında yayınlanacak bir DLC ile Battlefield 4'e gelecek. Detayları


Çıkışının ardından 2 yıl geçmesine rağmen Dice, Battlefield 4'e yeni içerikler eklemeye devam ediyor. Son olarak Community Operations DLC'si ile yepyeni bir çoklu oyuncu haritası yayınlayan Dice, bu sefer Battlefield 2'nin çok sevilen haritalarından Dragon Valley'nin yenilenmiş haliniBattlefield 4'e getiriyor.
Battlefield 2 haritası Dragon Valley, Battlefield 4 için geliyor!

Eylül ayında Night Operations DLC'si ile Zavod 311 haritasının gece versiyonunu çıkaran Dice, geçtiğimiz ay da Community Operations adıaltında Operation Outbreakharitasını çıkarmıştı.
Bu 2 harita da bedava olarak sunulurken 3. yeni ve bedava harita Legacy Operations adı altında sunulacak ve Dragon Valley haritasının 2015'e uyarlanmış versiyonunu içerecek.
2015 model Dragon Valley haritası, aynı zamanda Dice'ın bazı yeni grafik teknolojilerini de içerecek. Geliştirilmiş draw distance ve dinamik buluthareketlerine sahip olacak harita, diğer Battlefield 4 haritalarına kıyasla göze biraz daha hoş gelecek.
Araç odaklı bir harita özelliğine sahip olan yeni Dragon Valley haritası, Dice'ın kullanacağı yeni grafik teknolojileri nedeniyle sadece PC, PS4 veXbox One için gelecek. Eski nesil konsollara sadece önemli güncellemeleri getireceklerini söyleyen Dice yetkilileri, bundan sonra daha güçlüsistemlerde çalışmaya ağırlık vereceklerini söyledi.
Legacy Operations DLC'sinin bu yılın sonlarına doğru geleceği öğrenilirkenGolmud Railway ve Siege of Shanghai haritalarının gece versiyonlarının da yakında çıkabileceği söyleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#6
Bazı kaynaklar tarafından belirtilene göre Battlefield 5, 1. Dünya Savaşı'nda geçebilir.
Çoğu FPS oyununda gördüğümüz gibi teknolojinin geliştiği ve ilerlediği dönemleri ele almaya başlayanBattlefield, son birkaç oyununa gelişmiş teknolojiyle birlikte gelen yeni silahları ve savaş cihazlarını dahil etmişti. Battlefield'ın bu gidişinden memnun olmadığını belirten EA, oyunun eski zamanlarına geri döneceğini belirtmişti. EA'in kadrosunda bulunan Blake Jorgensen'ın yaptığı açıklamalara göre Battlefield eski günlerine geri dönerek asker savaşına odaklanacaktı, ancak bu yenilik 2016 senesinden önce gerçekleşemeyecekti.

Electronic Arts ve DICE tarafından piyasaya sürülecek yeni Battlefieldoyunu ilk kez kendini gösterdi. Son olarak Battlefield Hardline'ı piyasaya süren firmalar, savaş alanından uzaklaşan bir oyun hazırlamışlar ve beklentileri pek de karşılayamamışlardı.
Yeni Battlefield oyunu ile tekrar savaş alanına geri dönmeyi planlayanDICE, bu sefer oyuncuları 1. Dünya Savaşı'na götürmeye hazırlanıyorlar.
Battlefield 5'te Birinci Dünya Savaşı'na mı konuk oluyoruz?

Kendini ilk kez World of Games adlı dünyaca ünlü oyun dağıtım şirketinin sitesinde gösteren yeni Battlefield oyunu, Battlefield 5 adıyla kendini gösterdi. Daha önce birçok oyunu resmi duyuru öncesinde listeleyen firma, Battlefield 5'te de haklı çıkacak gibi gözüküyor. Ayrıca oyunun çıkış tarihinide paylaşan firma, Battlefield 5'in 26 Ekim 2016'da raflardaki yerini alacağını belirtiyor.Bu listeleme üzerine hala Electronic Arts ve DICE tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olması, World of Games'in listelediği oyunun doğruluğunu oldukça güçlü kılıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#7
Battlefield 5'e ait olduğu iddia edilen ekran görüntüleri ve oyun ile ilgili ilk bilgiler sızdırıldı. Bakalım Battlefield 5 hangi savaş temasına sahip olacak?DICE'ın geliştirdiği ve Electronic Arts'ın piyasaya sunmaya hazırlandığıBattlefield 5 ile ilgili ilk dedikoduları geçtiğimiz haftalarda duymuştuk.

Bu dedikodulara göre; Battlefield 5, 2016 senesinin sonbahar mevsiminde piyasadaki yerini alacak, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gelecek.

En önemli detaylardan biri ise modern savaşlardan geriye gidip, bizleri birinci dünya savaşına götüreceği de diğer söylentiler arasında bulunuyor.

YouTuber, IceManAuz'ın Battlefield 5 ile ilgili olarak yayınladığı son videosunda, oyun ile ilgili birçok bilgiyi anlattı ve oyunun Pre-Alphahalinde olduğunu iddia ettiği üç ekran görüntüsü yayınladı.

Güvenilir kaynaktan aldığını iddia edilen bu bilgilerde ise;

- Battlefield 5, birinci dünya savaşının aksine, yakın zamanda geçecek,
- Savaşı Kuzey Amerika'da yaşayacağız,
- Oyun, Amerika'da yaşanan askeri darbeyi konu alacak,
- Multiplayer haritalarda gece gündüz kavramı olacak,
- Oyundaki hem ana karakterimiz, hem de Multiplayer karakterimiz kadın olacak. Hatta kadın ve erkek arasında Multiplayer savaşa da dahil olacağız,
- Amerika'daki bu darbede kadın erkek herkes silah tutacak ve askeriyeye dahil olacak.

Battlefield 5'in, EA'nin haziran ayında düzenleyeceği EA Play'de duyurulacağı söyleniyor ve Battlefield: Hardline'da olduğu gibi, oyunun ilk betasının da duyuru sonrasında hemen başlayacağı belirtiliyor.

Oyunun Pre-Alpha'da olduğu iddia edilen ekran görüntülerine de aşağıdan bakabilirsiniz. Görüntülerin havası, daha çok birinci ve ikinci dünya savaşını andırıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#8
Uzun süredir dedikodulara maruz kalan Battlefield 5, tanıtımına saatler kala kısa bir video ile karşımıza çıkıyor. Kimler Battlefield 5 dünya prömiyerine hazır?


Bizleri özgür ve farklı bir savaş deneyimi yaşatmayı başaran Battlefieldserisi, geçtiğimiz yıllarda bünyesine dahil ettiği Hardline ile bizleri üzmüş idi.
Aslında Hardline, başarısız bir oyun olmamasına karşın; seri temasından uzak olduğu için bu durum ile karşılaştı.
Hardline serüveninden ders alan Electronic Arts, yeni bir Battlefield ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
I. Dünya Savaşı dedikoduları ne olacak?

Geçtiğimiz aylarda listelenen Battlefield 5, Türkiye saati ile bu gece 23:00’da ilk kez karşımıza çıkmaya hazırlanıyorken; ekipten yapıt ile alakalı ilk video geldi.
Yaklaşık olarak 8 sn süren video içerisinde, Frostbite oyun motorunun gücünü bir kez daha görmekteyiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#9
Electronic Arts hepimize ters köşe yaptı ve Battlefield 5 yerine Battlefield 1 oyununu duyurdu. Battlefield 1 hakkında açıklananlar ve Battlefield 1 videosu haberimizde.


Evet, uzun bir sürenin ardından bekleyiş nihayet bitti.
İlk olarak 2002 yılı içerisinde II. Dünya Savaşı atmsoferini başarılı bir şekilde bizlere yansıtan Battlefield 1942 ile birlikte hayatımıza dahil olanBattlefield serisi, bünyesine katılacak yeni üyesini bizlere tanıttı.
Geçtiğimiz aylardan itibaren listelemeler sonucunda ortaya çıkanBattlefield 5, bizleri ters köşe yaparak şaşırttı.
Sabah saatlerinde yapılan sızıntılar ile gün yüzüne çıkan Battlefield 1,birkaç dakika önce Dünya Galası ile net olarak kendisini bizlere gösterdi.
Sızıntılar ne kadar doğru çıktı?

Yeni Battlefield ilk olarak üçüncü parti bir satış firmasında listelenmiş ve konusu da I. Dünya Savaşı olarak belirtilmişti.
Bu dedikodulara herhangi bir olumlu ya da olumsuz cevap vermeyen ekip, bizleri bir hayli merak içerisinde bırakmıştı.
Bugün ise, akşam saatleri içerisinde sızdırılan görsel ve görsele dayalı olan çıkış tarihi 18 Ekim olarak belirtildi.

Bunların yanında ise oyunun bir kez daha I. Dünya Savaşı temasında olacağı fakat alternatif bir zaman diliminde geçeceği söylentileri dolanmaya başladı.
Peki, bu sızıntılar ne kadar doğru çıktı?
Tüm bu konuşmaların ardından ise beklenen an geldi ve evet, Battlefield 1duyuruldu! Yayınlanan video ise yoğun istek üzerine iki kez gösterildi.
Açıkçası videoyu izlediğimiz zaman ne yazacağımızı bilemedik.
I. Dünya Savaşı ögelerini barındıran yapıt içerisinde o döneme ait kara, deniz ve hava araçlarının yanında at üzerinde de savaşa dahil olmak bizleri bir hayli heyecanlandırdı.
Tüm bu bilgilerin yanında ise, sızıntılar bir kez daha doğrulandı ve 18 Ekimolarak çıkış tarihi belirtildi.
Eğer oyunu ön sipariş ederseniz 18 Ekim'de oyunu deneyim edebilirken; diğer satın alımlarda ise 21 Ekim olarak belirtildi.
Access sistemi üyeleri ise yapıtı daha önceden de deneyim etme şansına sahip olacak. Son olarak ise hepimizin beklediği dil seçeneği de kendisini gösterdi ve oyunu Türkçe dil seçeneği ile oynayabileceğiz!
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#10
Battlefield 1’in ilk ek paketi ücretsiz olacak!

EA kendini geliştiriyor mu?


21 Ekim 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Battlefield 1‘in, çıkışından sonra gelecek ek paketi herkese ücretsiz olacak gibi görünüyor. Henüz resmi bir açıklama gelmese de Origin‘de ön sipariş ekranında yazan bir cümle dikkatleri çekti.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.


“Pre-order bonus: Seven day early access to a free map drop” cümlesinde geçen ekstra için oyunuön sipariş edenlerin 7 gün önceden bedava bir haritaya erken erişim sağlayacakları belirtiliyor. Bu durumda, 1 hafta sonra ise bu haritaya bütün oyuncular erişebilecek demek oluyor.
Titanfall Sezonluk Bileti (Season Pass) veya yakın zamanda Battlefield 4: Dragon’s Teeth ek paketi gibi yıllanmış oyunlarına ücretsiz içerik veren EA, yeni oyunu Battlefield 1 için de satış politikasında değişikliğe gidip gitmeyeceğini hep beraber göreceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#11
Battlefield 1 hakkında yeni bilgiler yayımlandı!

Oyunun senaryo modundan, atlarına kadar birçok yeni bilgi verildi.


Electronic Arts’ın gerçekleştirmiş olduğu Yatırımcılar Günü etkinliğinde Battlefield 1 hakkında yeni bilgiler, katılımcılar ile paylaşıldı. Battlefield 1 hakkında açıklanan ilk bilgi, oyunun büyük ilgi çeken atları ile alakalı oldu tabii ki. Patrick Söderlund tarafından gelen bir açıklama ile birlikte Battlefield 1’deki at hareketlerinin hareket yakalama (Motion Capture) teknolojisi ile geliştirildiği öğrenildi.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.


Bahsettiğimiz etkinlikte oyunun genel yapısı hakkında da yeni bilgiler verildi. Oyunun geliştiricileri tarafından verilen bu bilgiler, “Yeni Battlefield ile birlikte inanılmaz bir savaş deneyimi oluşturmak istedik. Etkileyici ve karışık senaryolar, uluslararası bir büyüklük, silah yapılarının sürekli gelişeceği ve oynanış mekaniklerinin sürekli gelişebileceği bir oyun tasarlamak istedik. Oyunumuz, oyuncuları sadece 1 hafta veya 1 ay başında tutmamalı. Senelerce tutmalıydı ve 1. Dünya Savaşı da temamız oldu. Tam oyuncuların istediği gibi, ayaklarınız yere basar tarzda, abartıdan uzak.” şeklinde söylendi.
Patrick Söderlund tarafından yapılan başka bir açıklamada ise, Battlefield 1 için 1. Dünya Savaşı teması konuşulmaya başladıktan sonra, bu fikri Patrick Söderlund kesinlikle kabul etmedi. Çünkü Patrick Söderlund, bu temanın oyuncuları sıkacağını, oynanışın eğlenceli olmadığını düşündü. Battlefield 1 ekibi, Patrick Söderlund’ı ikna edebilmek için oyunun küçük bir demosunu gösterdi vebirçok kez toplu konuşmalar gerçekleşti ve sonucunda Patrick Söderlund da 1. Dünya Savaşı temasının eğlenceli olabileceğini gördü. Ayrıca bu arada Patrick Söderlund, Battlefield 1 tanıtım videosunun, en çok izlenen tanıtım videoları olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu da açıkladı.
Battlefield 1 hakkında paylaşılan son bilgi, oyunun senaryo modu hakkında oldu. EA Games ve DICE cephesinden gelen açıklamalara göre bu senenin Battlefield oyununun senaryo modu, tüm oyuncuların dikkatini çekecek. Yapılan açıklamalarda EA Games, sadece Battlefield 1’in senaryo modu için yeni çalışanların da işe alındığını belirtti. E3 2016 sırasında Battlefield 1’in senaryo modu hakkında yeni şeyler görebileceğimizin sinyalini de veren EA Games, 3 senelik aranın DICE ekibine de çok yaradığını söyledi.
Görülen o ki Battlefied 1’i bol bol göreceğiz E3 2016 sırasında. Bakalım oyuncuların tepkisi ne olacak?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#12
kendisini göstermeye başladı.
Özellikle Sony firması ile boy göstermeye başlayan yenilenmiş sürümler ile diğer firmalarda ekmek yemeye devam ederken; geçtiğimi haftalar içerisinde tanıtılan Call of Duty: Infinite Warfare ile birlikte satışa sunulacak olan Call of Duty: Modern Warfare Remaster karşımıza çıkmıştı.

Battlefield 2 Remaster neden olmasın?

Activision ekibinin bu hamlesine karşılık olarak Electronic Arts firmasından da bu tür bir proje olup olmayacağı merak söz konusu olmuştu. Bu tür soruların ardından bugün yapılan bir basın açıklaması ile Electronic Arts cephesinden yanıt geldi.
ibtimes sitesine konuk olan Patrick Soderlund, şu ana kadar bu konu hakkında hiç bir zaman hayır demediklerini belirterek; şimdilik bu tür bir proje içerisinde olmadıklarını açıkladı.
Şu an için Battlefield 1 için odaklandıklarını söyleyen ünlü isim, bizlerin yani oyuncuların isteği doğrusunda yenilenmiş bir Battlefield gelmemesi için de bir sebep olmadığının altını çizdi.
Fakat, Battlefield serisi her zaman çoklu oyuncu yanı ile ön plana çıktı. Bu yönden de popüler olan haritaları serinin diğer yapıtlarında da gördük. O halde yenilenmiş bir Battlefield'a ihtiyaç var mı?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#13
E3 2016 hızla yaklaşırken, Battlefield 1 konusundaki dedikodular da aynı hızla artmaya başladı. KoolTabbouli isimli bir Reddit kullanıcısı, Battlefield 1‘in orijinal oyununda yer alacak haritaların isimlerini Reddit üzerinKoolTabbouli’nin açıklamasına göre, haritaların isimleri, Electronic Arts firmasından bir kaynaktan geliyor. Özellikle sızıntının DICE kaynaklı olmadığını vurgulayan kullanıcı, Anzak Koyu isimli bir haritanın da oyunda bulduğunu belirterek gönlümüze su serpti. Uzun süredir devam eden, Çanakkale Savaşı olacak-olmayacak tartışmasına, büyük oranda son noktayı koyan bu açıklama bizleri de oldukça mutlu etti.

Bu haber doğrultusunda, Osmanlı İmparatorluğu‘nun oyunda daha aktif rol alacağını söylesek yanlış olmaz herhalde. Anzak Koyu haritasının bir çıkarma haritasını olduğu belirtilirken, gemilerin haritada aktif rol alacağı bilgisine de yer verildi. Açıklanan diğer haritaların isimleri ve detayları ise şöyle:

ANZAC Cove: Gelibolu yarımadasına yapılan çıkartmayı konu alacak.
Gaza Sands: 1917’deki Britanya – Osmanlı İmparatorluğu çatışmalarını içerecek.
Siege of Damascus: 1918’deki Britanya – Osmanlı İmparatorluğu mücadelesini içerecek bir şehir savaşı haritası.
Asiago Offensive: İtalyan Alpleri’nde geçecek.
Stalemate: Belçika dolaylarında geçeceği söyleniyor.
Argonne Shade: Muhtemelenfragmanda’da gördüğümüz ormanlık arazide geçiyor.
Garden Twilight: Bilinen herhangi bir detay yok.
Operation Castlewick: Yine bildiğimiz bir detay yok.
Scorched Earth: İsmi ilgi çekici olsa da bu harita ile ilgili de verilen bir bilgi yok.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#14
Serinin üvey evladı olarak tanınan Battlefield: Hardline için geliştirilen Getaway genişletme paketi ücretsiz hale getirildi. Electronic Arts ekibi değişmeye devam ediyor.


DICE ve Visceral Games firmalarının ortak çalışması sonucunda geliştirilen ve Electronic Arts firmasının yayımcılığını üstlendiği Battlefield: Hardline,geçtiğimiz mart ayı içerisinde raflardaki yerini almıştı.
Battlefield serisinin alışıla gelmiş temasından uzak bir şekilde karşımıza çıkan yapıt, serinin üvey evladı olarak kabul görmeye devam ediyor.
Battlefield çerçevesi dışında bir inceleme yaptığımız zaman eğlenceli bir oynanış sunan Battlefield Hardline, bugün yeni bir ücretsiz genişletme paketi haberi gündeme gelmeyi başardı.
Electronic Arts firmasının, genişletme paketlerini ücretsiz olarak bizlere sunduğu bu günlerde; Battlefield: Hardline için bir kez daha ücretsiz bir genişletme paketi ile bizleri şaşırttı.

Electronic Arts ekibinden örnek alıncak hareketler

Geçtiğimiz ay içerisinde Robbery isimli genişletme paketini sunan ekip, bu sefer ise Getaway paketini ücretsiz hale getirdi.
BF 4 ve Hardline DLC’leri Ücretsiz Oldu!

Ekip, Battlefield Hardline yapıtının dördüncü genişletme paketi olanGetaway’ın ücretsiz bir şekilde oynanabilir hale geleceği belirtildi.
Capture the Bag oyun modunun yanı sıra; dört adet yeni başarım, on adet yeni görev, on iki adet silah ve çeşitli araçları oyuna dahil eden paket, şu an için Xbox One platformu için ücretsiz hale getirildi.
Önümüzdeki günler içerisinde bu paketin PC ve PlayStation 4 platformlarında da ücretsiz hale geleceğini belirtelim.
BeğenBeğen
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#15
Battlefield 1’in tanıtımından kısa bir süre sonra EA Games, Battlefield 4 ve Battlefield Hardline oyunlarının genişleme paketlerinin sınırlı süre için bedava olarak sunacaklarını açıkladı. Bunlardan ilki de Battlefield 3’ten Frostbite 3 motoru ile güçlendirilerek güncellenmiş dört tane harita içeren Second Assault. Bu süreç 28 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek ve istediğiniz zaman Origin üzerinden bu ek pakete sahip olabilirsiniz.
Second Assault yeni fakat tanıdığımız beş adet Battlefield 4 için yeniden düzenlenmiş M60E4, AS Val, GOL Magnum, F2000 ve DAO-12 silahlarına, Dune Buggy aracına ve 10 yeni göreve sahip.Frostbite 3 grafik motoru ile de yeniden tasarlanmış olan Gulf of Oman, Caspian Border, Operation Metro ve Operation Firestorm haritaları ve nefes kesici havasıyla Dragon’s Teeth ve Final Stand genişleme paketlerinden sonra ücretsiz olarak sunulan Second Assault genişleme paketi sizleri bekliyor. Şuan için Playstation ve Xbox kullanıcıları için ücretsiz hale getirilen Second Assault genişleme paketi kısa bir süre sonra bilgisayar kullanıcıları için de ücretsiz olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#16
Bu yaz aylarında savaşa doyacağız gibi gözüküyor. Battlefield 4 için geliştirilen bir genişletme paketlerinden birisi olan Second Assault ücretsiz hale getirildi.


Electronic Arts ekibi, bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay içerisinde Final Stand isimli genişletme paketini ücretsiz hale getiren ekip, bu sefer ise Second Assault genişletme paketini ücretsiz hale getirdi.Battlefield serisi içerisinde dönüm noktalarından birisi olan Battlefield 3yapıtında yer alan Caspian Border, Gulf of Oman, Operation Firestorm ve Operation Metro haritaları; Second Assault genişletme paketi ile Battlefield 4’te yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Battlefield 3 dönemine dönüyoruz!

Bu haritalar ile birlikte F2000, AS Val, M60E4, DAO-12 ve GOL Magnumsilahlarını da kullanabileceğiz. Capture the Flag oyun modunun da oyuna dahil edildiği Second Assault genişletme paketi, şu an için PlayStation ve Xbox kullanıcıları için ücretsiz hale gelirken; birkaç güne ise bilgisayar platformu için ücretsiz hale getirileceğinin müjdesini verelim.
Dragon’s Teeth ve Final Stand genişletme paketlerinden sonra Second Assault genişletme paketinin de ücretsiz hale getirilmesi, bizleri bir hayli mutlu etti.
Electronic Arts ekibinin izlediği bu politika umarız ki uzun bir süre devam edecektir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#17
Battlefield 1 Hakkındaki Her Şey

Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen Battlefield 1 hakkındaki tüm detaylar haberimizde. İşte EA Games ve DICE tarafından geliştirilen Battlefield 1 hakkındaki tüm detaylar!


EA Games ve DICE tarafından, en detaylı ve kapsamlı Battlefield oyunu olarak tanıtılanBattlefield 1 hakkındaki tüm detayları sizler için derledik. Pek Battlefield 1'de bizleri neler bekliyor? İşte Battlefield 1 hakkındaki tüm detaylar!
FPS türünde akla gelen ilk isimlerden olan Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefiel 1'de konu olarak 1. Dünya Savaşı ele alınacak. Battlefield 1 ilk olarak 2014 yılının son çeyreğinde sızan haberlerle oyun gündemine oturmuştu. İlerleyen günlerde hakkında çıkan haberlerin ve IGN tarafından da desteklenen sızıntıların netleşmesiyle birlikte Battlefield hayranlarının merakla beklediği yeni bir oyun olmaya hak kazanmıştı. Battlefield 1 için yayınlanan tanıtım videosu bile en büyük rakibi olan Activision savaş oyunuCall of Duty: Infinite Warfare'dan katbekat daha iyi oyun olacağını bizlere gösterdi.


Battlefield 1 tanıtım Videosu

Battlefield resmi YouTube hesabından 6 mayıs tarihinde yayınlanan tanıtım videosunda 1. Dünya Savaşı'nı üst düzey grafikler ile sunuldu. Oyunun duyurulması ile birlikte çıkan haberler oyun dünyasında büyük bir yankı uyandırmasının yanında oldukça merak uyandırıcıydı. Videonun yayınlanmasından sonra gelen tepkiler, oldukça başarılı ve bir o kadar gerçekçi bir savaşa dahil olacağımızın sinyallerini yakıyor.
Yayınlanan tanıtım videosu kısa sürede YouTube üzerinde en çok bepeni alan tanıtım videosu olmayı başarmıştı. En büyük rakibi olduğu Call of Duty: Infine Warfare'in tanıtım videosu en çok dislike alan videolar arasında yer alırken, Battlefield 1'in tanıtım videosu an itibariyle 1.843.953 adet beğeni almış durumda.

Battlefield 1 1. Dünya Savaşı Hissi ve Cepheler

Battlefield 1'in konusunun 1. Dünya Savaşı olacağı duyurulduğu andan bu yana konu ve savaş ortamı hakkında merak edilen birçok detay vardı. Bunlar arasında en merak edilen şüphesiz oyunun hangi cephelerde geçeceğiydi? İnternet üzerinde bulunan verilere ve haberlere göre oyunda3 cephe olacak. Origin sayfasındaki verilere göre bu cepheler, Fransa,Arabistan Çölü ve İtalyan Alpleri şeklinde. Bu verilerden yola çıkılarak Battlefield 1'in geçeceği cephelerin sırasıyla Batı, Güney ve Doğu cepheleri olduğunu söyleyebiliriz.
Cepheler konusunda merak edilen nokta ise Güney Cephesi hakkındaki detaylar. Bunun nedeni Osmanlı İmparatorluğu'nun 1. Dünya Savaşı boyunca yer aldığı cepherlerin bu tarafta olması. Net olarak bir açıklama yapılmasa da, Osmanlı İmparatorluğu'nun oyunda olup olmayacağı akıllara yer eden ilk sorular arasındaydı.


Battlefield 1 ile birlikte Lawrence of Arabia Pack isimli bir ek paketin çıkacağı da duyuruldu. Oyunun wiki sayfasında yazan verilere göre 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı İmparatorluğu'na karşı İngiltere için çalışan bir diplomat ve aynı zamanda bir asker olan Arabistanlı Lawrence, Arap Ayaklanmasını başlatan kişi olarak kabul edilmiştir. Yazılan bu verilerden yola çıkarak, Hicaz Krallığı'nın Osmanlı İmparatorluğu'na karşı savaşmasını görebiliriz.
Battlefield 1 Türkçe Dil Desteği

Sanıyoruz ki Battlefield 1 hakkında en merak edilen noktalardan biri deTürkçe dil desteğinin olup olmayacağıydı. Güzel haber ise oyunun Türkçe dil desteği ile geleceği. Oyundaki menü ve detaylar Türkçe olarak sunulacak. Seslendirme konusunda herhangi bir detay paylaşılmasa da, tahminler Türkçe seslendirme olmayacağı yönünde.
Araç Çeşitliliği

Battlefield serisinin en beğenilen noktalarından biri şüphesiz araç çeşitlilikleri ve kullanımları. Battlefield 1'de uçak, tank, gemi, zeplin ve hatta atlara kadar birçok ulaşım aracı kullanılabilecek. Araçlar konusunda güzel olan nokta ise, zamane teknoloji ile yapılmış olan araçları kullanacak olmamız. Devasa savaş gemilerinin, çift kanatlı uçakların ve hatta at üstünde koşarken savaşmanın tadına Battlefield 1 ile bakacağız.


Gerçekçi Oynanabilirlik ve Çevre

Diğer Battlefield oyunlarından alışık olduğumuz gibi Battlefield 1'de de oldukça çetin bir savaşın içinde olacağız. Deforme olup, yıkılabilir çevre oyun zevkini maksimuma çıkaracak gibi görünüyor. Özellikle oyundaki etkileşimin araç kullanımı esnasında alınan hasara göre değiştiğini varsayarsak, çevre unsurlarının oldukça büyük önemi olduğunu söyleyebiliriz. Düşmanları bir enkazın altında ölüme terk edebileceğimiz gibi aynı duruma biz de düşebiliriz.
Oyunun Çıkış Tarihi ve Satış Fiyatı

Hakkındaki tüm detaylar ile göz dolduran Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 1, tahmin edilebileceği gibi PlayStation 4, Xbox One ve PCplatformları için satışa sunulacak.
Fiyatlandırma konusunda, Origin üzerinden Standart paketi 180 TL olanBattlefield 1' de dilerseniz 240 TL'ye satılan Early Enlister Deluxe Editionversiyonunu satın alarakRed Baron Pack, Lawrence of Arabia Pack ve 5 Battlepack sahibi olunabiliyor. Son olarak Battlefield 1'in Collector's Editionpaketi ise 650 TL'lik fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Collector's Editionpaketinin içeriğinde ise 1 adet Early Enlister Deluxe Edition, 1 adet 14 inç boyutunda figür, 1 adet özel kutu, 1 adet bez poster, 1 deste oyun kartı yer alıyor.

Oyunun çıkış tarihi ise, 21 Ekim 2016 olarak açıklandı fakat eğer oyunu ön sipariş ile satın alırsanız 3 gün önce yani 18 Ekim tarihinden itibaren oynayabileceksiniz.

[FONT=&quot]Battlefield 1’in [FONT=&quot]kapalı alfa süreci[/FONT] geçtiğimiz günlerde resmi olarak başladı ve bu deneme sürecine ne yazık ki sadece [FONT=&quot]önceden seçilmiş bazı oyuncular[/FONT] davet edildi. EA Games’in klasik kurallarından olan,[FONT=&quot]beta sürecinde oyun hakkında bilgi, görsel veya video yayımlama yasağı[/FONT] tabii ki Battlefield 1 için de geçerliydi fakat bu yasak [FONT=&quot]hemencecik delindi[/FONT]. Bu yasağı delen bir [FONT=&quot]Reddit kullanıcısı[/FONT] oldu.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Lobix300 isimli bir Reddit kullancısı[/FONT], Reddit üzerinden Battlefield 1’in senaryo görev isimlerini,[FONT=&quot]karakter isimlerini[/FONT], silah listesini, [FONT=&quot]harita listesini[/FONT], oyun modlarını, [FONT=&quot]silah desenlerini[/FONT] ve bazı başka bilgileri sızdırdı. İsterseniz [FONT=&quot]hemen aşağıdan[/FONT] tüm bu sızdırılan bilgilere bir göz atalım. Fakat [FONT=&quot]şimdiden söyleyelim[/FONT], oyun hakkında bu kadar erkenden bilgi sahibi olmak istemiyorsanız, [FONT=&quot]haberimizi kapatabilirsiniz[/FONT].[/FONT]
[h=2][FONT=&quot]Görev İsimleri[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]Prologue[/FONT]
 • Friends in High Places
 • [FONT=&quot]Flight School[/FONT]
 • Total War
 • [FONT=&quot]Carry Your Friend[/FONT]
 • Blitz
 • [FONT=&quot]Nothing is Written[/FONT]
 • Hidden in Plain Sight
 • [FONT=&quot]Young Mens Works[/FONT]
 • Hear The Desert
 • [FONT=&quot]Through Mud and Blood[/FONT]
 • Tank Assault
 • [FONT=&quot]Fog of War[/FONT]
 • Out of Gas
 • [FONT=&quot]Steel on Steel[/FONT]
 • Avanti Savoia!
 • [FONT=&quot]The Runner[/FONT]
 • Epilogue
 • [FONT=&quot]Gallipoli[/FONT]
 • The Runaround
 • [FONT=&quot]Saving a Life[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]Oyunda karşımıza çıkacak görevlerin sayısı[/FONT], sızdırılan bilgilere göre bundan biraz daha fazla fakat o görevlerin ismi henüz bulunmuyor. [FONT=&quot]Bu yüzden yazmak istemedik[/FONT]. İsmi olmayan görev sayısı [FONT=&quot]yaklaşık 5 adet[/FONT].[/FONT]
[h=2][FONT=&quot]Karakter İsimleri[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]Edwards[/FONT]
 • Mcmanus
 • [FONT=&quot]Townsend[/FONT]
 • Finch
 • [FONT=&quot]Bess[/FONT]
 • Fritz
 • [FONT=&quot]Pritchard[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=2][FONT=&quot]Silah Listesi[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]Standsch[/FONT]
 • Beretta Model 1918
 • [FONT=&quot]Bergmann Schmeisser MP18[/FONT]
 • Browing Auto 5
 • [FONT=&quot]Remington Model 10 Trench[/FONT]
 • Winchester Model 1897 Trench
 • [FONT=&quot]Luger Rifle[/FONT]
 • Remington Model 8
 • [FONT=&quot]Cei-Rigotti M1895[/FONT]
 • Winchester M1907 SL
 • [FONT=&quot]Martini Henry[/FONT]
 • Springfield M1903
 • [FONT=&quot]Lee Enfield MK III SMLE[/FONT]
 • Mauser Gewehr 98
 • [FONT=&quot]Steyr-Mannlicher M1895[/FONT]
 • Winchester M1895
 • [FONT=&quot]Browning Automatic Rifle[/FONT]
 • Madsen MG
 • [FONT=&quot]British Bulldog[/FONT]
 • Frommer Stop
 • [FONT=&quot]FN Model 1903[/FONT]
 • Colt Pocket Hamerless
 • [FONT=&quot]Mauser 1914[/FONT]
 • Kolibri
 • [FONT=&quot]Borchardt C-93[/FONT]
 • Mars Automatic Pistol
 • [FONT=&quot]Steyr M1912[/FONT]
 • Baretta M1915
 • [FONT=&quot]Colt 1911[/FONT]
 • Lancaster Pistol
 • [FONT=&quot]Luger P08[/FONT]
 • Mauser C96
 • [FONT=&quot]Webley-Fosbery Audo Revolve[/FONT]r
 • Smith & Wesson Model 3
 • [FONT=&quot]Bodeo 1889[/FONT]
 • Yakın dövüş silahları.
 • [FONT=&quot]Bombalar.[/FONT]
 • Mayınlar.
 • [FONT=&quot]Anti tank silahları.[/FONT]
 • Dinamit.
 • [FONT=&quot]Havan.[/FONT]
 • Tetikleyici mekanizmaya sahip bombalar.
 • [FONT=&quot]Sabit, sabitleştirilebilir silahlar.[/FONT]
 • Tankçı.
 • [FONT=&quot]Pilot.[/FONT]
 • Bot silahları.
 • [FONT=&quot]Behemoth silahları.[/FONT]
 • Süvari silahları.
[h=2][FONT=&quot]Harita Listesi[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]MP_Amiens[/FONT]
 • MP_Chateau
 • [FONT=&quot]MP_Desert[/FONT]
 • MP_FaoFortress
 • [FONT=&quot]MP_Forest[/FONT]
 • MP_Argonne
 • [FONT=&quot]MP_ItalianCoast[/FONT]
 • MP_MountainFort
 • [FONT=&quot]MP_Scar[/FONT]
 • MP_Suez
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=2][FONT=&quot]Oyun Modları[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]GAMEMODE_RUSH[/FONT]
 • GAMEMODE_CONQUEST
 • [FONT=&quot]GAMEMODE_TEAMDEATHMATCH[/FONT]
 • GAMEMODE_BREAKTHROUGH
 • [FONT=&quot]GAMEMODE_DOMINATION[/FONT]
 • GAMEMODE_POSSESSION
 • [FONT=&quot]GAMEMODE_AIRSUPERIORITY[/FONT]
[h=2][FONT=&quot]Silah Desenleri[/FONT][/h]
 • [FONT=&quot]checker01[/FONT]
 • desert_03
 • [FONT=&quot]Flecktarn_01[/FONT]
 • hStripe01
 • [FONT=&quot]Interwar_01[/FONT]
 • Lozenge_01
 • [FONT=&quot]M1917_01[/FONT]
 • Solid_01
 • [FONT=&quot]Spray_01[/FONT]
 • Starbust_01
 • [FONT=&quot]Tigerstripe_01[/FONT]
 • U_NoCamo
 • [FONT=&quot]Victory_01[/FONT]
 • vStripe01
 • [FONT=&quot]Woodland_01[/FONT]
 • Woodland_02
 • [FONT=&quot]Woodland_NoStipes[/FONT]
 • Zebra_02
[FONT=&quot][FONT=&quot]Sızdırılan bilgiler, yukarıdaki yazılar ile tabii ki sınırlı değil[/FONT]. Reddit kullanıcısı, verdiği bilgilere göre oyun dosyalarında bunların haricinde [FONT=&quot]6 adet M_PatchFrance isimli dosya gördüğünü[/FONT], HORSE KILLED ve HORSE WOUNDED komutlarını gördüğünü, [FONT=&quot]Zeppelin Raid Medal isimli yeni bir madalyanın olduğunu[/FONT] ve Veteran Battlepack özelliğinin oyuna [FONT=&quot]geri eklendiğini belirtti[/FONT].[/FONT]
 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#18
Battlefield 1, bu sefer ise oyun içerisinde yer alacak olan haritaları ile gündeme geldi. Çanakkale olduğunu tahmin ettiğimiz görsel bakın nereye ait çıktı?


Geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleşen EA PLAYetkinliği ile Battlefield 1yapıtı hakkında birçok yeni bilgiye ulaşmıştık.
Bu bilgiler ile birlikte gelen oynanış videosu ile birlikte içerisinde bulunduğumuz heyecan bir hayli arttı.
Battlefield 1 Haritasında Çanakkale Var mı?

I. Dünya Savaşı mücadelesini tekrar vereceğimiz yapıt için merak edilen konulardan birisi de savaşların nerelerde geçeceği olmuştu. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamalar ile merakımız az da olsa giderilmiş oldu.
Electronic Arts firması tarafından yapılan açıklama doğrultusunda dört adet haritanın ismi ve detayları gün yüzüne çıktı. Gelin, hep birlikte o haritalara göz atalım.
Yıkım dolu savaşlara hazırlanın!


İlk olarak karşımıza Amiens isimli haritamız çıktı. Fransa'nın kuzeyinde yer alan şehirlerden birisi olan Amiens kentinde; Almanların bahar taarruzusırasındaki mücadeleyi yaşayacağız. Yıkıntılar ile dolu bir şehiryapısını sunacak olan Amiens isimli haritamızda;İngilizler ve Almanlar arasındakıyasıya bir rekabete tanık olacağız.İkinci haritamız ise The St. Quentin Scar oldu. Amiens haritasında olduğu gibi bir kez daha Fransa’nın kuzeyinde yer alıyoruz. Alman ordusu ile İngiliz hatlarını delmek için kıyasıya bir mücadele vereceğiz. Eğer hattı delmeyi başarırsak da Travecy isimli köyde büyük bir çarpışma bizleri bekliyorolacak.

Bir diğer haritamız ise Monte Grappa oluyor. BizleriVenedik Alpleri'negötürecek olan harita içerisinde yer alan dağ eteklerinde inanılmaz savaş atmosferi bizleri bekliyor. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ile İtalyan Ordu’suarasındaki savaşa tanıklık edeceğimiz haritadatoprak mücadelesi vereceğiz.

Son haritamız ise Empire’s Edge karşımıza çıkıyor. Aslında bu haritaya ait görsel, oyunun duyurusu ile karşımıza çıkmış ve çeşitli tahminlere sebep olmuştu.Anzak Koyu olarak tahmin ettiğimiz görselin, haritaların açıklanması ile nereye ait olduğu belli oldu.
Görselin, Akdeniz'in İtalya Yarımadası ve Balkan Yarımadası arasında kalmış kolu olan Adriyatik Denizikıyıları olduğu belirtildi. Savaş gemilerinin bombardımanı altındaki bir İtalya'yı temsil eden haritada kayalıklar içerisinde bir mücadele bizleri bekliyor olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#19
Uzun süredir akıllarda yer eden "Battlefield 1, Battlelog'a ihtiyaç duyacak mı?" sorusu yanıt buldu. Sizce verilen karar doğru mu? Sorunun cevabı

Geçtiğimiz aylar içerisinde kendisini gösteren ve yayınlanan her video ile bizleri daha fazla heyecanlandırmayı başaran Battlefield 1 yapımının çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgi bizlere sunulmaya devam ediliyor. Birkaç saat önce ise, hepimizin merak ettiği sorular arasında yer alan "Battlefield 1, Battlelog'a İhtiyaç Duyacak mı?" sorusu yanıt buldu.
Battlelog sistemi, Battlefield 3 yapımı ile bizlerin hayatına girmişti. Bu sistem ile herhangi bir tarayıcı üzerinden Battlefield 3'e erişim sağlıyorduk. Battlefield 3'ün ardından ise; Medal of Honor: Warfigher, Battlefield 4, Battlefield: Hardline yapımlarından da kullanılan Battlelog, birçok oyuncu için çileye dönmüştü.
Kimine göre çile sayılan Battlelog, kimine göre de daha rahat bir kullanım ortamını bizlere sunmuştu. Bunun nedeni ise, oyuna giriş yapma gereği duymadan oyun ile alakalı her şeye ulaşabiliyor olmamızdı.

Peki, Battlefield 1 için ne düşünülüyor?

Geçtiğimiz saatler içerisinde, DICE ekibi içerisinden tanıdık isimlerden birisi olan Julian Manolov'dan bu konuda kısa bir açıklama bizlerle buluştu. Manolov, Battlefield 1 yapımının herhangi bir tarayıcı üzerinde çalışmayacağını belirtti. Birçok oyuncunun sıkıntılar ile boğuştuğu bu sistemi kaldırdıklarını açıklayan ünlü isim, bizlerin daha önce görmediği bir ara birim olacağının müjdesini verdi.

Henüz detayları verilmeyen bu ara birimin ilk olarak önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan Battlefield 1 Beta ile kullanılabilir olacağı açıklanırken;bu ara birimin serinin önceki yapımları için de uygulanabilir olabileceğinindedikoduları gündeme geldi.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#20
Battlefield 3 ile hayatımıza giren Battlelog, Battlefield 1 ile tarihe gömülüyor. Peki, Battlefield 1 yapımında nasıl bir ara yüz bizleri bekliyor?

Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz hafta içerisinde sizlere; Battlefield 1 ileBattlelog sistemine elveda diyeceğimizi belirtmiştik. Battlelog sisteminin kaldırılması ile birlikte ne tür bir ara birimin kullanıma açılacağı hakkında en ufak bir ipucu dahi verilmemişti. Fakat, geçtiğimiz saatler içerisindeyapılan bir sızıntı ile Battlefield 1 yapımının ara yüzüne göz atma şansını yakaladık.Bildiğiniz üzere Battlefield 1, birkaç gündür kapalı alfa sürümü ile deneyim edilmeye devam ediliyor. Bu deneyim için seçilen şanslı kişilerdenKungfuB33r isimli kullanıcı, yapımın ara yüzünü gözler önüne serdi.
Evet, ilk olarak Battlelog sisteminin kaldırılmış olduğunu kesin olarak görmekteyiz. Fakat, bu sistemin kaldırılması ne kadar doğru olduğu gerçeği tartışılır.
Bunun nedeni ise, ciddi anlamda Battleog sisteminin biz kullanıcılar açısında gayet rahat olduğu kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.
Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi mobil platformlar üzerindenyayınlanan uygulamalar aracılığı ile özelleştirmeler yapılabilir fakat tarayıcı üzerinde bu işi yapmanın kolaylığından vazgeçmek zorunda kaldık.Star Wars: Battlefront yapımı ile benzer bir ara yüze ile karşımıza çıkan Battlefield 1, tek pencere altında bütün seçenekleri karşımıza çıkartıyor. Ana menü üzerinde yeni haberleri ve güncellemelere dair notları görebiliyoruz. Çevrim içi oyun modu sekmesine geçtiğimiz zaman ise, sunucu sisteminin devam ettiğini görmekteyiz. Buna bağlı olarak dafiltreleme özelliği de bizleri yalnız bırakmıyor.

Çevrim içi ara yüzey ile birlikte, karakterlerimizi özelleştireceğimiz ara yüz de bizlerle buluştu. Ara yüz görseline baktığımız zaman, sağ üst köşede"Warbonds" ifadesini görmekteyiz. Tahmin edeceğiniz üzere, belirli koşullar ile elde edeceğimiz bu değerler ile oyun içerisinden çeşitli gereçleri temin edebileceğiz. Anlaşılan o ki, Battlefield: Hardline'da ki politika Battlefield 1 yapımında da karşımıza çıkıyor.
Battlefield 1, 21 Ekim tarihinde raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.