Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Karbon kardeş ben 3 gün önce Türkiyeden Next Mini HD Tango Plus cihazı getirtdim

Cihaza iptv kanal listesi atarken cihaz kapandı açıllmadı ne yaptıysam sadece kumanda gözü kırmızı yanıyor başkada bir tepki yok cihazda bu işlemleri deneyebilirmiyim yoksa sadece eski nex minix cihazlar için mi geçerli bu işlemler

birde internet sayfasında ebayde asşağıdaki kabloyu buldum sadece bu kablo işimi görürmü

Usb to rs232

Bu bölümdeki işlemler Minix HD ALIchipsetli cihazlar için anlatılmıştır,

Sizin kullandığınız cihaza müdahale etme şansınız yok, cihazın içi açılıyor ve içinden gerekli müdahaleler yapılıyor, çoğu yetkili servis bile işlemlerin karmaşıklığından merkez servise gönderiyor işlemlerin yapılması için, linkte de gerekli duyuruları yapmıştım zaten.
http://www.next.web.tr/showthread.p...go-amp-Tango-Plus-Seri-Cihazlar-Hakkında.html

ozan28

0
Üye
27 Ara 2015
1
0
1
Arkadaşım,
1. uç rs232 3nolu girişine takılacaktır.
2. uç rs232 2nolu girişine takılacaktır.
3. uç rs232 5nolu girişine takılacaktır.

5 nolu giriş boş, hangisi doğru resimde 1, 3 ve 4.Girişlere takılmış uçlar....

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Merhaba bende next minix hd pembe var cihaz bir anda kapandı ve açılmıyor uzaktan kumandada kapatma tuşuna basınca yeşil ışık sabit yanık kalıyo
Elektironikçi arkadaşın kondastörler şişmiş olabilir dedi sizce yazılımsal bor sorunmu vardır anlattığınız rs 232 bağlanıptamı işlem yapılmalı yoksa elektironikçiye verip tamirmi ettirmeliyim

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Merhabalar bu rs 232 nin dişi olması şartmı bugün en az 30 bilgisayara baktım rs 232 çıkışı yoktu olanların çıkışıda hep erkekti bunu usp dönüştürücüylede yapabilirmiyiz yada cak ı usp ile bağlayabilirmiyiz umarım anlatabilmişimdir yardımlarınızı bekliyorum

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
http://www.nextburada.com/default.asp?altkategori1=29&git=17

o3EkDR.png

ugraşmadan nextburada dan MODEL BİLDİREREK isteyebilirsin.

nextburada dan model bildirerek isteyebilirsin

kendinde yapabilirsin 1 adet rs232 (pc nize uygun olan) 1 adet stereo jak ve farklı renklerde 6 krokodil uç ve 3 farklı renk kablo

sökülebilen rs232 uç
db9admmnm.jpg

3,5mm stereo jack
1114301-700x700.jpg

i

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
http://www.nextburada.com/default.asp?altkategori1=29&git=17

o3EkDR.png

ugraşmadan nextburada dan MODEL BİLDİREREK isteyebilirsin.

nextburada dan model bildirerek isteyebilirsin

kendinde yapabilirsin 1 adet rs232 (pc nize uygun olan) 1 adet stereo jak ve farklı renklerde 6 krokodil uç ve 3 farklı renk kablo

sökülebilen rs232 uç
db9admmnm.jpg

3,5mm stereo jack
1114301-700x700.jpg

i

dost
mavi aldığım zaman 2.gün çökertmiştim malzeme vardı yapmıştım cihazı kurtarmıştım :D

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Ben bu yukarıda yazılan herşeyi tam anlamıyla yapmama rağmen

synchronizing STBs...
please reset target..

Hatası veriyo ve öylece kaldı elektriki kesip tekrar verdim makinaya ama yükleme bir türlü başlamadı yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
cihaz sıfırlanamadı diyor işlemi KARBON USTAMIZIN anlatımını tekrar okuyarak deneyiniz.( rs232 portunun saç kısmı ile cihazın lnb giriş metal kısmına maşa ile şase vererek denermisin işlemi
g8q13O.jpg
)

yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp ''Aç'' diyerek yazılımı seçiyoruz..

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

Flasha yazma işlemi başlıyor.

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
synchronizing STBs...
please reset target..

arkadaşlar merhaba kafa ağrıtıyorum kusuruma bakmayın ama ne yaptıysam yazılımı bir türlü makinaya atamıyorum hep yukarıdaki hatayı veriyor ve öylecede kalıyor yukarıda anlatılanların hepsini yaptım herşeyi denedim bir türlü olmadı şehir dışındaki bir servise gönderdim yazılım atılmıyor istanbula gönderelim dedi son kez kafanızı ağrıtıyorum yapılabilecek bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
synchronizing STBs...
please reset target..

arkadaşlar merhaba kafa ağrıtıyorum kusuruma bakmayın ama ne yaptıysam yazılımı bir türlü makinaya atamıyorum hep yukarıdaki hatayı veriyor ve öylecede kalıyor yukarıda anlatılanların hepsini yaptım herşeyi denedim bir türlü olmadı şehir dışındaki bir servise gönderdim yazılım atılmıyor istanbula gönderelim dedi son kez kafanızı ağrıtıyorum yapılabilecek bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

selam birde şöyle dene cihazdaki yazılım hangi tarihliyse o tarihli yazılımı yüklemeyi dene forumda okumuştum yanlış hatırlamıyorsam sıkıntı çıkarırsa böyle yapın tavsiyesi vardı

serdan

0
Üye
10 Mar 2016
3
0
1
verilen şema doğrudur diyen arkadaşlar abc demişşiniz uc kablodan hangısı abc oldugunu nerden anlıyorsunuz bana bunu izha edermisiniz?
bende ki rs232 kabloda 15 adet uc var resımdeki 5 li nasıl olacak?

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
verilen şema doğrudur diyen arkadaşlar abc demişşiniz uc kablodan hangısı abc oldugunu nerden anlıyorsunuz bana bunu izha edermisiniz?
bende ki rs232 kabloda 15 adet uc var resımdeki 5 li nasıl olacak?

a b c uçlarının hangisi olduğunu anlaman için ölçü aleti ile yada başka yöntemle bulman gerek rs232 dekin'dede önden yada arka kısmından bakınca hangi girişlere lehim yapılacağı belli olması gerek

images.png

10ndf6q.jpg

raiko

0
Üye
31 Mar 2016
1
0
1
Bu kadar saçma bir alet daha önce görmemiştim şimşek çakar cihaz bozulur kanal listesi güncellersin cihaz bozulur yemin ediyorum bıktım bu cihazdan sürekli servise 20tl 20tl ver 3 tane cihaz parası bayıldım şimdiye kadar. Bu arada konuda anlatımda geçen çoğu teknoloji artık yok. Artık masaüstü pclerde bile com portu bulunmuyor, laptopa bağlamak için usb to rs232 kabloların çoğu çalışmıyor.

Next in bu cihazını almak büyük pişmanlık.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
Şimdi ben bu 19 sayfadaki mesajların hepsini tek tek okudum lakin bendeki sorun ile benzer bir durum ile karşılaşmadım. Şöyle ki; mini x mavi (A/V) cihazi elektrige takınca cihaz açılıyor. Yaban Tv cikiyor. Görüntü ve ses normal. Fakat kumanda hicbir sekilde işlemiyor. Kumandada sorun yok. Ayni cihazdan 2 hatta 3 tane var diger kumandalar ile deniyorum. Alici goz de de sorun yok farklı farklı deniyorum lakin cihaz hiç bir şekilde tepki vermiyor. Yeşil ışık yanar durumda. Elektrikten çıkarıp tekrar takiyorum cihazı. Yine yaban tv de açılıyor ses goruntu yine normal. Yine tepki vermiyor. Yardımlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
Güncell
Şimdi ben bu 19 sayfadaki mesajların hepsini tek tek okudum lakin bendeki sorun ile benzer bir durum ile karşılaşmadım. Şöyle ki; mini x mavi (A/V) cihazi elektrige takınca cihaz açılıyor. Yaban Tv cikiyor. Görüntü ve ses normal. Fakat kumanda hicbir sekilde işlemiyor. Kumandada sorun yok. Ayni cihazdan 2 hatta 3 tane var diger kumandalar ile deniyorum. Alici goz de de sorun yok farklı farklı deniyorum lakin cihaz hiç bir şekilde tepki vermiyor. Yeşil ışık yanar durumda. Elektrikten çıkarıp tekrar takiyorum cihazı. Yine yaban tv de açılıyor ses goruntu yine normal. Yine tepki vermiyor. Yardımlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum.

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Değişik alıcı gözlerle deneyiniz.Ben sorunu öyle hallettim.Bendede fox da açılıyordu,başka hiçbir kanala geçmiyordu.