Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next 2000 HD Minix Internet Machina Cihazlar için Yapılacak İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

Cihazınızı olası açılmama durumlarında kumandanızda bulunan Standby (KIRMIZI) tuşuna 10 saniye basılı tuttuğunuzda cihazınız oto boot edilip açılacaktır.

İleri derecede problemler olması durumunda cihazınızı Yetkili Next&NextStar Servislerine götürmeniz gerekmektedir,

Yetkili servisler için Notlar : Yetkili servisler RS232 ile yapılacak işlemler için Merkez Servisten destek alabilir. kullanılacak aparatlar ve bağlantı portları sizlere bildirilecektir.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul

Cihazınızı olası açılmama durumlarında kumandanızda bulunan Standby (KIRMIZI) tuşuna 10 saniye basılı tuttuğunuzda cihazınız oto boot edilip açılacaktır.

İleri derecede problemler olması durumunda cihazınızı Yetkili Next&NextStar Servislerine götürmeniz gerekmektedir,

Yetkili servisler için Notlar : Yetkili servisler RS232 ile yapılacak işlemler için Merkez Servisten destek alabilir. kullanılacak aparatlar ve bağlantı portları sizlere bildirilecektir.

ustam benim cihaz kilitlendi kapatma tuşuna basılı tuttum boot ekranında açılıyor lakin hemen devamlı olarak cihaz gözde ters bir off yazısı yazıp tekrar boot ekranı tekrar ters bir off yazısı hiç bir şekilde açılmıyor ne yapacağız.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
ustam benim cihaz kilitlendi kapatma tuşuna basılı tuttum boot ekranında açılıyor lakin hemen devamlı olarak cihaz gözde ters bir off yazısı yazıp tekrar boot ekranı tekrar ters bir off yazısı hiç bir şekilde açılmıyor ne yapacağız.

cihazı istanbul perpa next servisine götürdüm maalesef next rs232 kablosunu daha servislere göndermemiş bana söylenen bu ilkmiş hayırlısı bakalım.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Next'i bu yüzden seviyorum servisi on numara şimdi aradım sabah bırakmıştım uyduyu hazırmış yenisi ile değiştirmişler inşallah bunuda çökertmem:)

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abimm sen cihazı çökertmemişsin Takla attırmışsın :haha6: yazılar ters çevirene yeni cihaz verirlerse flashı uçurana düşünemiyorum artık.

Şakada biyana sıkıntın çözüldüğüne sevindim.Tekrar güle güle kullan.

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Usta benim cihaza yeni yazılım yükledim menü geçiş ve Kanal geçişleri donma başladı yükleme tamamlandıktan sonra fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Donup kalıyor bastım fonksiyonlar 30 sn sonra arka arkaya hızlı sayfalar ve geçişler oluyor sebebi nedir tşk

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Usta benim cihaza yeni yazılım yükledim menü geçiş ve Kanal geçişleri donma başladı yükleme tamamlandıktan sonra fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Donup kalıyor bastım fonksiyonlar 30 sn sonra arka arkaya hızlı sayfalar ve geçişler oluyor sebebi nedir tşk

Bunun sebebi günlük olarak verilen Feee Ccam bilgilerinin kapanıp ölmesi üzerine cihazda bu şekilde de sıkıntıya neden olmasıdır....

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
sanırım internetten güncelleme yaptınız. sitemizde verilen yazılımı usbden yükleme yapınız (anlık kesilmeler kopmalar internet üzerinden yapılan güncellemelerde sorun çıkartabiliyor.Birde yeni yazılımda mümkün oldugu kadar cihazı sıfırdan kurun normalde fab ayarları 1 yeterli siz tümünü işaretleyin.
yeni yazılıma gerek yok.... cccam dosyalarınızda ve xtream dosyalarınızda hata var.

Bunların nerden anlıyorsunuz cccam leri
Server URL adesi:
Başlangıç Portu:
Kullanıcı adı :
Şifre :

Hangisi nereye yazılıyor bu adreslerden

C: server url adresi........ port kull adı şifre
C: satna.northafrica.tk 12065 m1c9kf satna.tv

yazılımı yükleme bu yazını şimdi okudum hata cccam dosyalarında .sadece fab.ayarları server bilgilerini sil işlem tamam. cccam bölümünde cevap yazdım incele

Son düzenleme:

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Haydar hocam server kart paylaşımları kapattım düzene girdi sanki.
Ama kapatmadan önce internet bağlı ama server tanımsız yazıyordu 18 ay çıkan server tarihi dün daha eski server tarihi vardı?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar hocam server kart paylaşımları kapattım düzene girdi sanki.
Ama kapatmadan önce internet bağlı ama server tanımsız yazıyordu 18 ay çıkan server tarihi dün daha eski server tarihi vardı?

Sevgili kardeşim LÜTFEN bu konuda UYARILARIMIZA dikkat ediniz FREE-SERVERLER çalışmadığında cihazı KASAR.!!!

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
hocam sıkıntı aynı devam ediyor <free< bitiş zaman. tanımsız yazıyor . serverlarda bakım mı var ki hocam net bağlı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
hocam sıkıntı aynı devam ediyor <free< bitiş zaman. tanımsız yazıyor . serverlarda bakım mı var ki hocam net bağlı

1.Modemi kapatın sonra 10 saniye sonra tekrar açın.
2.Tüm ışıklar sabitleninceye kadar bakleyin.
3.Şimdi ise cihazın fişini çekin 10 saniye sonra tekrar takın.
4.Cihaza sonradan DNS falan girili ise onu kaldırın DHCP açık konumda olsun.
5.Free share çalışıyormu diye tekrar bakın eğer çalışıyorsa mesele yoktur bırakın süreyi falan açılıyorsa işlem tamamdır...